Doceniaj wodę

22-go marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tego dnia na całym świecie podkreśla się ogromną rolę wody oraz kwestię dostępu do jej zasobów. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło: DOCENIAJ WODĘ!!Światowy Dzień Wody to okazja do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu.


Ze względu na panujące obostrzenia oraz wytyczne sanitarne wynikające z trwającej pandemii, w tym roku obchody Światowego Dnia Wody ograniczamy do przestrzeni wirtualnej/zdalnej. Oto co przygotowaliśmy.


Po pierwsze: materiał edukacyjny pt. „Skąd się bierze woda w kranie?”.

Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pragnie przedstawić materiał edukacyjny, którego treść stanowi odpowiedź, na z pozoru proste pytanie – Skąd się bierze woda w kranach mieszkańców miasta Lubań?  W dwóch materiałach edukacyjnych, których treść dostosowana jest do odbiorców z różnych grup wiekowych w przystępny sposób, przedstawiono opis procesów ujmowania, uzdatniania i dystrybucji wody.

Bajka dla dzieci:

Dla młodzieży i dorosłych odbiorców przygotowaliśmy film o tym, skąd się bierze woda w kranie w Lubaniu?Po drugie: konkurs plastyczny

Po zapoznaniu się z treścią materiałów edukacyjnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.  Tematyka prac powinna być związana z hasłem konkursowym „Skąd się bierze woda w kranie?" Technika wykonania prac plastycznych: dowolna, format A3.

Szczegóły w ogłoszeniu o konkursie.


Liczymy na to, że udostępniony materiał będzie motywacją do poświęcenia  przez Państwa czasu na zaprojektowanie i wykonanie plakatu. Z pewnością i w tym roku Wasza wyobraźnia podpowie Wam pomysły a plakaty zachwycą swoją treścią. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Czekamy do 16 maja 2021 roku.


Mamy nadzieję, że wielu mieszkańców Lubania poświęci chwilę na zapoznanie się z przygotowanym materiałem. Liczymy na to, że kolejne lata umożliwią nam zorganizowanie Światowego Dnia Wody jako dni otwartych, w czasie których będziemy mogli dodatkowo gościć Państwa w progach naszych obiektów.